• Русский

Як вибрати камінний портал

Облицовка камина мрамором Imperador Dark и Crema Mare
Зберіться біля каміну з близькими людьми, щоб вести неголосні розмови за чашкою чаю або келихом вина. Втім, сидячи перед каміном можна і помовчати, дивлячись на відкритий вогонь.

Мало хто відмовиться від можливості поставити камін, якщо ця можливість з’являється. Перш за все потрібно сказати, що камін можна встановлювати навіть у звичайних міських квартирах. Не в кожній, зрозуміло, але все ж. Що вже говорити про приватні будинки – камін давно став просто невід’ємною частиною таких осель.

Камін буде до ладу в інтер’єрі будь-якого будинку або квартири, і тільки від смаку і фантазії господаря залежить, наскільки оформлення камінного порталу може бути оригінальним.

Дизайн каміна і камінні портали

Дизайн каміна – питання досить непросте. Потрібно як слід його обміркувати і зробити все можливе, щоб виглядав він цілком природно. Варіантів дизайну велика кількість, але в більшості своїй вони зводяться до рішення поставити камінний портал.

Портал – це обрамлення, «рамка» для каміна. Це, перш за все, прикраса, яке дає можливість як ідеально вписати камін в інтер’єр, так і підкреслити, виділити його красу.

Крім зовнішньої естетики, порталами можна поправити деякі огріхи, але такі правки краще обговорювати з майстром. Шукати рішення самостійно можна тільки в тому випадку, якщо ви розбираєтеся в будівництві і є перфекціоністом, здатним проштудіювати гори інформації заради якоїсь дрібниці. Але все одно, у вирішенні таких питань бажано довіряти майстрові.

Однак, якщо вам потрібен портал виключно як прикраса, як більшості власників камінів, то головну роль відіграватиме естетика.

Облицовка камина мрамором Forest BrownКамин из мрамора Crema Nova с резьбойКамин из мрамора Crema Nova и Imperador Dark

Вибір матеріалу камінного порталу

Обережніше з рекламою! Як тільки ви ввели в пошуковий рядок слова – «Портали для камінів» або «Камінні портали» – з’являється маса інформації, але далеко не всій їй можна довіряти.

Для прикладу – досить наполегливо рекламують гіпсокартон, але матеріал це специфічний, не дуже добре поєднується з вогнем. Згоріти ваш портал не згорить, але може напевно втратити форму. В цілому, його головна перевага – простота виготовлення. Камінний портал з гіпсокартону буде до ладу для оформлення електрокамінів і фальш камінів.

Інші матеріали для виготовлення камінних порталів:

  • Поліуритан. Камінний портал з поліуритану – легка і надійна конструкція, яку можна швидко встановити навіть в міській квартирі.
  • Гіпс. Камінний портал з гіпсу дає широкі можливості стильового оформлення і декорування.
  • Дерево. Камінний портал з дерева притаманний для любителів традиційного, класичного стилю.
  • Природний камінь. Камінний портал з натурального каменю – найдовговічніший портал, якому не страшні перепади температур і різні фізичні навантаження. Багата палітра кольорів і краса натурального каменю дозволяє створювати камінні портали чудового дизайну.

Найцікавіше виглядають камінні портали з мармуру і граніту.

Мармурові портали

Переваги мармуру не потрібно розписувати – краса цього каменю не заперечується вже багато тисячоліть. До речі – мармур з різних каменоломень відрізняється дуже помітно, тому можна підібрати будь-які варіанти – з якимись прожилками, з іскорками, напівпрозорий.

Окрім безсумнівної естетики, мармуровий портал не потребує якогось особливого догляду – так, час від часу, протирати вологою ганчіркою. Також не боїться він і подряпин – залишити їх на ньому можна хіба що спеціально. Як бачите – суцільні переваги.

Гранітні портали

Ще один цікавий варіант, про який варто подумати. Естетика тут більш сувора, брутальна. Каміну з подібним оформленням чудово підійдуть рушниці або клинки неподалік. Брутальність може бути бути вельми вишуканою і нічим не гірше поєднуватися з мереживними фіранками – просто потрібно «пограти» з дизайнерськими рішеннями.

Граніт вважається втіленням дикої мощі, але знову ж таки – багато що залежить від конкретної каменярні. Деякі родовища поставляють такий камінь, що після елементарної полірування він здається напівдорогоцінним. Міцність – ще одна незаперечна перевага граніту.

Вибір натурального каменю в якості матеріалу і, перш за все, граніту або мармуру – це не тільки краса, а й довговічність вашого камінного порталу.

 

Купити камін або замовити камінний портал за індивідуальним ескізом ви можете за телефонами::

+38 (067) 219-18-45
+38 (099) 603-50-45
+38 (097) 292-87-51